Szybkie programowanie i wyświetlacz LCD:
Programowanie jest skrajnie proste i poradzi sobie z nim każdy, nawet jeśli wcześniej nie korzystał z takich urządzeń. Podczas programowania wyświetlacz będzie Ci pokazywać temperaturę jaką sam ustalasz. Po programowaniu przełączy wyświetlacz na czuwanie, wyświetlając Ci aktualną temperaturę w akwarium.
Histereza:
To stały tryb działania termostatu. Ale o co w tym chodzi? Ustalasz górną i dolną granicę temperatury np. wody w akwarium. Gdy temperatura spadnie poniżej zaprogramowanej termostat załączy urządzenie grzewcze i będzie tak długo działać, aż osiągnie drugą wartość, maksymalną jaką sam ustawiłeś.
Czyli. np. korzystasz z termostatu w akwarium i nie chcesz aby temperatura spadła poniżej 24 stopni i taką ustawiasz minimalną temperaturę. Jednocześnie programujesz maksymalną temperaturę na 26 stopni. Termostat nie dopuści aby temperatura w akwarium spadła poniżej 24 stopni i nie przegrzeje więcej niż 26 stopni. Takie wahania temperatury są tym co występuje w naturze, gdzie temperatura przecież nie jest stała, przez wzgląd na na przykład przechodzące przez słońce chmury.
Kalibracja odczytu.
W każdym czasie możesz dokonać kalibracji termostatu i jego pomiarów, aby przywrócić jego początkową świetność. Dzięki temu urządzenie może działać maksymalnie precyzyjnie przez wiele wiele lat.
Termostat obsługuje:
- grzałki akwariowe
- chłodziarki
- wentylatory
w terrarium:
- żarówki, emitery ciepła, promienniki, kable grzewcze, maty grzewcze, kamienie grzewcze
Łącznie ich moc (bo możesz podpiąć kilka takich urządzeń na raz - korzystając z rozdzielacza lub listwy) nie może przekroczyć 1500W. To na tyle dużo, że na pewno nie zbliżysz się do tej wartości.